ZA BOLJŠE ŽIVLJENJE

Spremenite omejujoča prepričanja

V tem času je izjemno pomembno, da si upamo ozavestiti vzorce, ki so zakoreninjeni globoko v podzavesti in sprožajo programe, po katerih živimo.
Fotografija: Ko presežemo prepričanja, se lažje povezujemo z višjo zavestjo. FOTO: Fcscafeine/Getty Images
Odpri galerijo
Ko presežemo prepričanja, se lažje povezujemo z višjo zavestjo. FOTO: Fcscafeine/Getty Images

Ko odstranimo blokade, se energija sprosti, da lahko napredujemo in kreiramo drugačne stvari. V času, ko ima vsak svojo resnico, ki se je drži, je namreč ključno, da delamo po svojem prepričanju, saj si z rigidnimi mnenji blokiramo pretok energije ter možnost, da bi nas informacije, ki bi jih sicer prejeli, kaj naučile. Prepričanja se nabirajo v naši podzavesti od časa v maternici do danes, vsak ima svoja, ki jih jemlje za sveta. Posledično živimo po njih in ostajamo v coni udobja, ker jih ne presežemo.

Zakoreninjena prepričanja pogosto niti niso naša, lahko so družinska ali zgodovinska kot karma. In ko se to zapiše v naše celice, postane del nas, našega življenja, in če te vsebine odstranimo, je podobno boleče, kot če bi šli na operacijo, saj je tako fizične posege kot energijske težko sprejeti in nas je tega strah. Oziroma ker se ljudje prepričanj pretežno ne zavedajo, jih iz zgoraj navedenih razlogov in negotovosti ne morejo izpustiti.

Ko odstranimo vzorec, lahko namreč ostane prazen prostor in ne vemo, s čim se bo zapolnil. Ko stopamo z avtopilota, se pogosto ne zavedamo, da nas čaka trdo delo, da je treba iti najprej v rudnik, preden pridemo na drugo stran k mavrici, da bo bolelo pri »ruvanju zoba«. Ljudje se ustrašijo, kajti duhovni razvoj se nikdar ne konča, dasiravno vsak spust prinese hitrejši nov vzpon in zalet. A tisto, kar ponavljamo, se nam bo dogajalo, ker sami ustvarjamo svoje polje z besedami. Zato si moramo dopustiti možnost spremembe in drugačnega pogleda na svet in nase. 

Sami smo stvarnik, ki ustvarja svoje življenje. FOTO: Ridofranz/Getty Images
Sami smo stvarnik, ki ustvarja svoje življenje. FOTO: Ridofranz/Getty Images

Najprej se moramo naučiti zavedati svojih prepričanj, prepoznati, ali so dobra ali slaba, naša ali od koga drugega, opredeliti, ali nam služijo. Čeprav so določena slaba, nam namreč vseeno ponujajo strukturo, brez katere ne znamo živeti in jo potrebujemo. Začeti moramo s sočutjem do sebe, premagati strah in priti v stik s svojim notranjim svetom. Naučiti se moramo nadzorovati misli, kajti vse, o čemer danes razmišljamo, jutri doživimo.

Ko bodo ljudje prišli do odgovorov in postali bolj zavestni, bodo avtomatično prepoznali, ali živijo svojo resnico ali zgodbo svojih staršev kot ideal, ki se mu morajo približati. Veliko ljudi namreč ne hodi po svoji poti, ampak se želijo nekomu dokazati in mu nezavedni posvetijo življenje. Da smo zavestni pri mislih, je pomembno, ker z njimi nenehno utrjujemo svoj notranji program, da se še močneje zacementira in se ponavlja. Začetek spremembe je, da ne vtiskujemo več istih vsebin v nezavedno, ko enkrat dobimo uvid v to, kaj se dogaja.

Ko v srcu začutimo, kaj je prav za nas, sledi čiščenje stare energije in odpiranje novi. Sami smo namreč stvarnik, ki ustvarja svoje življenje, in ko presežemo prepričanja, se lažje povezujemo z višjo zavestjo.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije