V boju za stopničke je tudi slovenski metalec diska Kristjan Čeh, ki je v kvalifikacijah zasedel skupno tretje mesto. Za 22-letnega Ptujčana je to prvi nastop na olimpijskih igrah in, kot pravi, bo v finalnem nastopu dal vse od sebe. Boj za kolajno bo začel ob 13.15.

V finale s tretjim rezultatom

Čeh je v kvalifikacijah tretje mesto zasedel s 65,45 metra in se s tem zanesljivo uvrstil v finale. Dva metra in šest centimetrov visoki Ptujčan je v drugem poskusu sicer presegel 66 metrov, kar je bila kvalifikacijska norma za finale, a je v obratu za las prestopil iz kroga za izmet. Kot je po nastopu dejal mladi atlet, lastnik drugega izida sezone na svetu, v kvalifikacijah še ni pokazal vsega, kar zmore.

Nastopila bo tudi strelka Živa Dvoršak

Nastop v japonski prestolnici danes čaka še eno slovensko tekmovalko. Strelka Živa Dvoršak se bo pomerila v kvalifikacijah v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 metrov. Dvoršakova se je v Tokiu sicer že pomerila v disciplini zračna puška na 10 metrov, v kateri je osvojila 11. mesto.

Na današnjem sporedu je poleg meta v disku še nekaj končnih odločitev v atletiki, med drugim se bodo za naslov olimpijske prvakinje pomerile tekačice na 100 metrov. Nadaljujejo se tudi finalne odločitve v plavanju. Med finalisti v plavanju na 100 metrov delfin bo natopil tudi ameriški plavalec Caeleb Dressel, ki je v Tokiu osvojil že dve zlati medalji, v delfinu na 100 metrov pa v predtekmovanju postavil olimpijski rekord. Finalni nastopi čakajo tudi plavalke, in sicer na 200 metrov hrbtno in 800 metrov prosto, v katerem se bo pomerila tudi Američanka Katie Ledecky, ki si je na tokratnih igrah že dvakrat nadela srebrno in enkrat zlato odličje.