Spočita Oklahoma v drugem polčasu odpihnila Dallas

Košarka 8. Maj 20245:15 > 5:39 1 komentar
Luka Dončić

Dallas je serijo drugega kroga končnice lige NBA začel s porazom. Oklahoma je bila na domačem parketu boljša s 117:95 in povedla v seriji z 1:0. Luka Dončić ni imel svojega večera.

Luka Dončić je v slabih 41 minutah na parketu dosegel 19 točk, dodal pa še 9 asistenc in 6 skokov. Znova mu ni stekel met iz igre. Zadel je le 6 od 19 metov, enega od osmih za tri točke. Najboljši strelec Dallasa je bil Kyrie Irving z 20 točkami. Daniel Gafford se je ustavil pri 16 točkah in 11 skokih.

Prvi dvoboj finalistov za naziv najkoristnejšega košarkarja lige NBA je tako pripadel Shaiju Gilgeousu-Alexandru, ki je dosegel 29 točk, 9 asistenc in 9 skokov. Temu je Chet Holmgren dodal 19 točk, Jalen Williams pa 18.

V prvem polčasu s prostimi meti, v drugem s trojkami

Oklahoma je imela dvoboj bolj kot ne pod nadzorom, pobegnila pa je v drugem polčasu, predvsem v četrti četrtini. Če so v prvem polčasu “živeli” na črti prostih metov (izvajali so jih kar 22, polovico od teh Gilgeous-Alexander), so košarkarji Thunder bili v drugem praktično nezgrešljivi, predvsem pri metu za tri točke.

Dallas ni dobil niti ene četrtine. Najbolj konkurenčen je bil v prvi (23:23), popustil pa v drugi in četrtini. Košarkarji Oklahome so na dvoboj z Dallasom prišli pripravljeni, še posebej pa spočiti. Serijo prvega kroga proti New Orleansu so namreč dobili s 4:0 v zmagah, zadnjo tekmo so odigrali 29. aprila. Dallas je na drugi strani serijo proti LA Clippersom končal v noči na soboto.

Chet Holmgren

Druga tekma v Oklahomi bo v noči na petek ob 3.30. Serija se bo nato preselila v Teksas.

Na drugi tekmi dneva je Boston ugnal Cleveland s 120:95. Kelti so tako serijo drugega kroga odprli z zanesljivo zmago in povedli z 1:0. Jaylen Brown je za zmagovalce dosegel 32 točk.

Oklahoma City Thunder – Dallas Mavericks 117:95 (23:23, 39:30, 27:26, 28:16)

Četrta četrtina:

Tudi tokrat je Dončić v zadnji četrtini žogo prepustil Kyriju Irvingu, ki je bil razpoložen. A prav tako so mete zadevali košarkarji Oklahome. Natančni so bili predvsem za tri točke, prednost je znova narasla na 15 točk (102:87). Z odlično obrambo so še naprej povzročali veliko težav gostom, z zadetimi trojkami pa se oddaljevali. Ob novi minuti odmora Jasona Kidda se je razlika povišala že na 22 točk. Po timeoutu je v igro poslal rezerviste, tekma pa je bila končana.

Tretja četrtina:

Na začetku drugega polčasa se je Dallas hitro približal Oklahomi le na točko razlike, kar je prisililo trenerja domačih Marka Daigneaulta v minuto odmora. Nato pa je sledil nov zasuk. Oklahoma je začela igrati odlično, na krilih navijačev pa so košarkarji Thunder znova pobegnili na dvomestno prednost, ki se je povzpela tudi do 15 točk. Tik pred zaključkom tretje četrtine pa je Kyrie Irving s trojko poskrbel, da je Dallas v zadnji del tekme odšel v boljšem položaju, z desetimi točkami zaostanka (89:79).

Luka Dončić Lu Dort

Druga četrtina:

V drugi četrtini sta se ekipi strelsko razigrali. Domačini so dosegli kar 39 točk, gostje pa 30. Protinapadi po izgubljenih žogah Dallasa so bili pomembno orožje domačih v prvem polčasu, prav tako pa tudi prosti meti. Izvajali so jih kar 22, skoraj enega na minuto. Ob tem je Oklahoma odlično pobirala še napadalne skoke (11 v prvem polčasu). OKC je sredi druge četrtine povedla že z dvomestno razliko, a ob polčasu je ta znašala 9 točk (62:53). Dončić je v prvem polčasu dosegel 12 točk, 4 asistence in 3 skoke.

Prva četrtina:

V prvi četrtini se ekipi nista uspeli oddaljiti druga od druge. Najvišja prednost katerekoli je znašala štiri točke. Po 12 minutah je bil rezultat izenačen na 23:23. Luka Dončić je imel po prvi četrtini na svojem računu 8 točk in 3 asistence.