City in Arsenal zanesljivo do pomembnih zmag v boju za naslov

Manchester, 06. 04. 2024 20.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
S.V., A.M.
5

V Premier ligi sta 32. krog odprla Crystal Palace in Manchester City. Citizensi so po zaostanku spisali preobrat in štirikrat zatresli mrežo Londončanov (2:4). Aston Villa je s 3:3 remizirala proti Brentfordu, Arsenal pa v gosteh pri Brightonu slavil z visokih 0:3.

V tretji minuti je goste šokiral Jean-Philippe Mateta, ki je uspešno zaključil bliskovit protinapad domače zasedbe. Citizensi so pričakovano takoj po prejetem zadetku pritisnili na vrata Londončanov. Sprva je priložnost z glavo zapravil Joško Gvardiol, nato pa je z desne strani poizkušal še Rico Lewis.  Blizu izenačenju je bil tudi najboljši igralec Cityja v mesecu marcu Rodri, a ob njegovem poskusu se je izkazal Dean Henderson, ki je strel ubranil.

Jean-Philippe Mateta
Jean-Philippe Mateta FOTO: AP

Zadetek Cityja je visel v zraku, v 13. minuti pa je domača obramba vendarle podlegla pritisku, ko je z imenitnim diagonalnim strelom londonsko mrežo načel Kevin De Bruyne. Belgijec je nekaj minut za tem z globinsko podajo zaposlil Erlinga Haalanda, ki se je znašel sam pred vrati Crystal Palacea, toda njegova strelska kriza se je nadaljevala.

Crystal Palace - Manchester City
Crystal Palace - Manchester City FOTO: AP

V zaključku prvega dela igre so nase znova opozorili Londončani, ki so po napaki španskega vezista Rodrija prišli do velike priložnosti, toda veselje domačih po strelu Jordana Ayewa je preprečila prečka. Izid na stadionu Selhurst Park se tako pred odhodom na odmor ni spremenil. Varovanci Josepa Guardiole so nato sanjsko odprli dugi polčas, po golu 19-letnega Lewisa so namreč poskrbeli za popoln preobrat.

Mladi Anglež je postal šele drugi najstnik, ki je dosegel gol na domači in gostujoči tekmi proti posameznemu nasprotniku v sezoni Premier lige:

Priložnost za povišanje vodstva se je ponudila Julianu Alvarezu, ki je nastreljal Joachima Andersena. So pa sinjemodri prišli do tretjega zadetka v 66. minuti. Takrat je udarila naveza De Bruyne-Haaland, Norvežan pa je le uspel prekiniti pet tekem dolg strelski mrk.

Obramba domačih se po tretjem golu ni uspela pravočasno sestaviti, kar je kaznoval belgijski čarovnik De Bruyne, svojo sedmo asistenco v letošnji sezoni Premier lige pa je vknjižil 27-letni Rodri.

Kevin De Bruyne in Erling Haaland
Kevin De Bruyne in Erling Haaland FOTO: AP

Nogometaši iz Manchestra so se v zaključku tekme nekoliko preveč sprostili, kar je varovancem Oliverja Glasnerja omogočilo znižanje zaostanka. Z leve strani je pred vrata Stefana Ortege podal Jeffrey Schlupp, akcijo dveh rezervistov pa je v zadetek pretvoril Odsonne Edouard. Kljub temu pa je City brez večjih težav prišel do svoje 21. prvenstvene zmage.

Statistika Crystal Palace - Manchester City
Statistika Crystal Palace - Manchester City FOTO: Sofascore.com

Zdi se, da je španski strateg Guardiola že nekako pogledoval proti torkovi tekmi, ko bodo sinjemodri gostovali pri Realu iz Madrida. Počitek je namreč namenil Philu Fodenu in Bernardu Silvi, predčasno pa je igrišče zapustil tudi Rodri. Četrfinale Lige prvakov na stadionu Santiago Bernabeu si boste lahko ogledali na Kanalu A in VOYO.

Real Madrid - Manchester City
Real Madrid - Manchester City FOTO:

Do zmage so prišli tudi nogometaši Arsenala, ki z Liverpoolom in Cityjem bijejo napet boj za prvaka. Brighton se je večji del prvega polčasa proti topničarjem dobro branil, 32. minuta pa je prinesla neumno potezo Tariqa Lampteyja, ki je nad Gabrielom Jesusom storil neumen prekršek za enajstmetrovko. Slednjo je uspešno realiziral Bukayo Saka.

Arsenal
Arsenal FOTO: AP

V 62. minuti je prednost Londončanov podvojil Kai Havertz, ki se je lepo znašel v nasprotnikovem kazenskem prostoru in podajo Jorginha pretvoril v zadetek. Na vprašanje o zmagovalcu je v 86. minuti dokončno odgovoril Leandro Trossard, ki se je znašel sam pred domačim vratarjem in ga brez večjih težav premagal.

Statistika tekme Brighton - Arsenal
Statistika tekme Brighton - Arsenal FOTO: Sofascore.com

V Birminghamu sta Aston Villo do vodstva z 2:0 popeljala Ollie Watkins in Morgan Rogers, nato pa je sledil 'blietzkrig' Brentforda, ki je s tremi goli spisal preobrat. Za delitev točk je v 80. minuti poskrbel Watkins, ki je v letošnji sezoni Premier lige pri 18 zadetkih. Preobrat sta uprizorila tudi West Ham in Luton, ki sta ugnala Wolvese oziroma Bournemouth. Minimalni zmagi z 1:0 pa sta pripadli Newcastlu in Evertonu.