1173 ogledov

Dva dirkača kaznovana, Gajser na koncu celo zmagal

Tim Gajser Profimedia
Tim Gajser po izdanih kaznih naknadno zmagovalec VN Francije.

Tim Gajser je naknadno po izdanih kaznih nekaterim dirkačem postal zmagovalec velike nagrade Francije v St. Jean d'Angelyju. Švicar Jeremy Seewer in Norvežan Kevin Horgmo namreč nista spoštovala pravil ob rumenih zastavah, zaradi česar sta izgubila po dve mesti.

Nekaj ur po dirki so komisarji tekmovanja sporočili obe kazni, dirkača pa sta posledično s četrtega in petega mesta nazadovala na šesto oziroma sedmo. S tem pa sta največ pridobila Gajser in Španec Jorge Prado.

Gajser je v drugi dirki napredoval na četrto mesto, Prado pa na peto. Francoz Romain Febvre, ki je pred tem že slavil na vrhu stopničk za zmago na domači VN, je v skupnem seštevku dirke padel na drugo mesto z 42 točkami. Tretji je bil Nizozemec Jeffrey Herlings (40 točk). Slovenski as je posledično prejel tri točke več in s tretjega skočil na prvo mesto v dirki. V skupnem seštevku pa je še povišal prednost.

Sedemindvajsetletni Gajser je bil sicer že po prvi vožnji v najboljšem položaju. Zanesljivo je ugnal vse tekmece.

Fevbre je v drugo, ko je močno deževje pvsem namočilo progo, najbolje startal in si takoj privozil veliko prednost. Gajser je vozil za kasnejšim zmagovalcem drugega dela Herlingsom, pet minut pred koncem pa se je Slovencu primerila napaka, ko je zdrsnil po skoku in izgubil nekaj mest.

Tim Gajser | Avtor: Profimedia Profimedia

Do konca se je vozil na šestem mestu, a ostal pred najbližjim zasledovalcem v skupnem seštevku Pradom. Ta je prvotno končal sedmi, a se je nato po izrečenih kaznih položaj spremenil.

Gajser ima v skupnem seštevku po novem pet točk naskoka pred Špancem (348:343). Febvre ima v seštevku 319 točk. Herlings je z zmago v drugi vožnji četrti z 287 točkami.

Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar je v obeh vožnjah zasedel 14. mesto, s čimer je v Franciji skupaj osvojil 14 točk za končno 13. mesto. V skupnem seštevku ima 79 točk in je 14.