207592

Nov trojni dvojček Dončića prinesel zmago Dallasa (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
31. 10. 2023, 08.12

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić se je z Dallas Mavericks veselil še tretje zaporedne zmage v novi sezoni severnoameriške lige NBA. Moštvo iz Teksasa je ugnalo Memphis Grizzlies s 125:110. Ljubljančan je ob tem dosegel 35 točk ob 12 skokih in 12 podajah za skupno že 58. trojni dvojček v karieri.

Dallas je na gostovanju igral brez Kyrieja Irvinga, ki ima poškodbo levega stopala. Njegova zamenjava v prvi postavi Derrick Jones je dosegel 22 točk, Tim Hardaway pa je dodal 21 točk. Pri gostih sta po 30 točk dosegla Desmond Bane in Jaren Jackson.

Memphis (0-4), ki bo tretjino sezone igral brez kaznovanega Jaja Moranta, je sicer eno od dveh moštev, ki je to sezono še brez zmage ob Houston Rockets (0-3).

Dončić je iz igre zadel 11 od 22 metov, od tega 6 od 12 za tri točke. S črte prostih metov je bil natančen sedemkrat iz desetih poskusov. Potem ko je proti Brooklynu zbral 49 točk in bil brez izgubljene žoge, jih je tokrat izgubil šest, v statistiko pa vpisal še po eno ukradeno žogo ter blokado. Igral je natanko 40 minut.

Posebej razpoložen je bil slovenski košarkar v drugi četrtini, ko je v zadnjih petih minutah dosegel kar 15 točk, od tega tri zaporedne trojke. V prvi četrtini je bil razpoložen Grant Williams z 10 točkami, v tretji pa je prav toliko točk prispeval Jones.

V zadnjem delu igre je Dallas povedel že za 17 točk, domači pa so se z delnim izidom 16:3 približali na vsega štiri točke razlike (106:110). Nato je znova na sceno stopil Dončić in tako kot na preostalih dveh tekmah v sezoni pomagal Dallasu do zmage v odločilnih trenutkih.

Za 24-letnega Ljubljančana je bil to 58. trojni dvojček v karieri, s čimer na desetem mestu večne lestvice zaostaja za devetim Larryjem Birdom (59). Na prvi tekmi novega tekmovalnega obdobja je Dončić prav tako dosegel trojni dvojček ob zmagi proti San Antonio Spurs.

“To je res dober začetek. Zavedamo se, da je pred nami še veliko tekem, ampak lepo je tako začeti sezono,” Dončića navaja spletna stran lige. Slovenec je s podajami navduševal svoje soigralce in se celo šalil s sodniki.

“Sodniku sem dejal, da bi lahko bil podajalec v ligi NFL, saj tam ta igra samo v napadu. Fantom vedno pravim, da bodo dobili žogo, če bodo tekli,” je v klubski izjavi dejal 24-letni Ljubljančan.

“Luka opravlja sijajno delo, ko ga pokrijeta dva branilca. Vedno najde odprtega moža. Vedno nam govori ter nas spodbuja, da igramo štiri na tri,” je dogajanje na parketu ocenil Hardaway.

Dallas je sezono začel s tremi zmagami in je pri vrhu zahodne konference. Neporaženi so za uvod v sezono še prvaki Denver Nuggets (4-0), na vzhodu pa imajo tri zmage brez poraza Boston Celtics.

Pri Denverju, ki je ponoči premagal Utah Jazz s 110:102, je 107. trojni dvojček v karieri dosegel Nikola Jokić s 27 točkami, 10 skoki in 11 podajami.

Pri Bostonu pa sta blestela Jaylen Brown in Jayson Tatum, ki sta ob zmagi s 126:107 proti Washington Wizards dosegla 36 oz. 33 točk.

Atlanta Hawks so na krilih Dejounteja Murrayja (41 točk) s 127:113 ugnali Minnesota Timberwolves, Milwaukee Bucks pa so bili s 122:114 boljši od finalistov prejšnje sezone Miami Heat. Zanje je Tyler Herro dosegel 35 točk, Giannis Antetokounmpo in Damian Lillard pa sta za Bucks dosegla 33 oziroma 25 točk.

Stephen Curry je ob zmagi Golden State Warriors proti New Orleans Pelicans s 130:102 dosegel 42 točk v 30 minutah, Shai Gilgeous Alexander pa je ob zmagi Oklahoma City Thunder proti Detroit Pistons s 124:112 v dveh minutah več zbral 32 točk.

Los Angeles Lakers so doma premagali Orlando Magic s 106:103. Anthony Davis je ob 26 točkah pobral še 19 skokov.

Mavericks naslednji obračun čaka v noči s srede na četrtek, ko bodo v svoji dvorani gostili Chicago Bulls (2-2). Ti so ponoči premagali Indiana Pacers s 112:105.

Vir: STA

1

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

2

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več