Hercogova in Zidanškova v tretji krog

Slovenski ženski tenis je danes na odprtem prvenstvu Francije (OP) beležil lep dan, saj sta se v tretji krog prestižnega tekmovanja uvrstili Tamara Zidanšek in Polona Hercog. Danes nastop čaka še Aljaža Bedeneta.

Polona Hercog Foto: TomaĹľ PrimoĹľiÄŤ/FPA
Polona Hercog Foto: TomaĹľ PrimoĹľiÄŤ/FPA

PARIZ > V drugem krogu je danes dopoldne 23-letna Tamara Zidanšek premagala Američanko Madison Brengle s 6:4 in 6:1. Zidanškova je lani v francoski prestolnici prišla do drugega kroga. 85. igralka na jakostni lestvici WTA je proti Američanki (78. igralki sveta) vodila že s 5:0, a je tekmici uspelo izid znižati na 4:5, vendar je nato izgubila odločilno deseto igro. Zidanškova je drugi niz začela podobno kot prvega, povedla s 5:0 in ni dovolila preobrata. Zidanškova je že v uvodnem krogu uprizorila senzacijo, ko je bila boljša od šeste nosilke turnirja in sedme igralke na svetu, Kanadčanke Biance Andreescu. Zdaj jo čaka Čehinja Katerina Siniakova.

Popoldne je uspešen dan zaokrožila še 30-letna Polona Hercog. Po uri in 40 minutah igre je premagala Francozinjo Caroline Garcia s 7:5 in 6:4, v tretjem pa jo čaka Čehinja Marketa Vondroušova, 20. nosilka turnirja. Hercogova je prvi niz dobila s 7:5. V drugem je kazalo na gladko zmago Slovenke, ki je Francozinjo zasenčila v vseh elementih igre in povedla s 5:1. A ta je na krilih navijačev izid znižala na 4:5. V deseti igri se je Hercogova zbrala in izkoristila prvo zaključno žogo za zmago. Po letu 2010 in 2019 se je tretjič prebila v tretji krog OP Francije.

Zidanškova se je skupaj z Nizozemko Arantxo Rus prebila tudi v drugi krog v dvojicah. Premagali sta Švedinji Rebecco Peterson in Cornelio Lister s 6:3 in 6:0.

Jutri bo v drugem krogu nastopil Aljaž Bedene. Čaka ga deseto postavljeni Argentinec Diego Schwartzman.