Avstralke četrtfinalistke domačega SP

Sydney, 7. avgusta - Avstralske nogometašice so se na svetovnem prvenstvu, ki ga gostijo skupaj z Novo Zelandijo, uvrstile v četrtfinale z zanesljivo zmago proti Danski z 2:0. Za preboj v polfinale se bodo domačinke pomerile z boljšo iz torkovega dvoboja med Francozinjami in Maročankami.

Caitlin Foord je v 29. minuti domačinke popeljala v vodstvo iz protinapada po sanjski podaji Mary Fowler in premagala dansko vratarko Lene Christensen. Hayley Raso pa je nato v 71. minuti dokončno potrdila pot v četrtfinale.

Velika množica navijačev, zbralo se jih je 75.784, je v Sydneyju pozdravila zvezdnico Sam Kerr, ki je zaigrala prvič na tem SP, potem ko si je na predvečer prvenstva poškodovala mečno mišico. V igro je vstopila v 80. minuti.