Thermometer Blue 0,10

Monaco Fenerbahče Panathinaikos Maccabi Tel Aviv Barcelona Olympiacos Evroliga

Petek, 3. 5. 2024, 22.29

Evroliga, četrtfinale, četrte tekme

Olympiacos odčital lekcijo Barceloni in izsilil peto tekmo, tudi Monaco še v igri

Barcelona Olympiacos Jabari Parker | Olympiacos je nadigral Barcelono in izsilil odločilno tekmo. | Foto Guliverimage

Olympiacos je nadigral Barcelono in izsilil odločilno tekmo.

V evroligi je že znan en udeleženec zaključnega turnirja, to je v sredo postal Real Madrid, na voljo pa so še tri vstopnice. Prvo zaključno žogo je že zapravila Barcelona, ki je s kar 92:58 klonila pri Olympiacosu. Maccabi Tel Aviv je doma izgubil spopad s  Panathinaikosom, tudi v tej seriji je izid v zmagah izenačen na 2:2. Peta tekma bo odločala tudi v seriji med Fenerbahčejem in Monacom.

Olympiacos je v pirejskem kotlu z izjemno predstavo od druge četrtine dalje gladko odpravil Barcelono in si izboril peto, odločilno tekmo za napredovanje, ki bo na sporedu 8. maja v Kataloniji. Barca je prvo četrtino še dobila, nato pa so na parketu zagospodarili domači, ki so na uvodu v drugi del igre naredili delni izid 15:0, nato pa le še višali svojo prednost, ki je ob koncu znašala kar 34 točk. O predstavi Barcelone veliko pove tudi podatek, da je zgolj Jabari Parker dosegel deset točk, vsi ostali pa manj. Pri Olympiacosu je bilo dvomestnih pet igralcev, največ točk, 21, pa je dosegel Shaquielle Mckissic.

Srečanje med Maccabijem in Panathinaikosom so dobili Grki s 95:88 in serijo izenačili na 2:2, izenačena pa je tudi serija med Fenerbahčejem in Monacom. Slednji je v petek s s 65:62 zmagal v Istanbulu.