Kopitar kanadsko kampanjo sklenil z zadetkom

Hokej 2. Apr 20246:45 0 komentarjev
Kings Jets Hockey

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je z ekipo Los Angeles Kings še tretjič zapored izgubil na gostovanju v Kanadi. Tokrat so kalifornijsko zasedbo s 4:3 premagali Winnipeg Jets. Z dežele javorovih listov se slovenski as tako vrača le z eno zmago iz štirih srečanj.

Kopitar je na ledu Canada Life Centra preživel 22 minut in v statistiko vpisal podajo zadetek za vodstvo sredi druge tretjine.

Junak srečanja je domači as Cole Perfetti, ki je avtor prvega in zadnjega gola na tekmi, poleg tega je za reaktivna letala vpisal še podajo. Winnipeg je prek njega povedel v 12. minuti, minuto kasneje je izenačil Viktor Arviddson.

Najbolj pestra je bila druga tretjina, v kateri so padli kar štirje zadetki. Najprej je Kevin Fiala Kralje popeljal v vodstvo, Jets so izenačili prek Seana Monahana, na kar je Kopitar dve minuti kasneje odgovoril z novim zadetkom za vodstvo (3:2).

Do konca drugega dela je za domače uspel izenačiti John Morrissey, zmagovalni zadetek za Jets pa je Perfetti zabil v 54. minuti.

Slovo legende sojenja

Po tekmi se je od sojenja uradno upokojil izkušeni delivec pravice Ryan Galloway, ki je v ligi NHL srečanja vodil kar 22 let.

Ob slovesu mu je čustveno čestital tudi Kopitar. Galloway je v karieri sodil na več kot 1400 tekmah.

Kings se po štirih tekmah v Kanadi in le eni zmagi zdaj vračajo v Kalifornijo, kjer jih v noči na četrtek čaka tekma s Seattlom.

Do konca rednega dela imajo Kopitar in druščina še 8 tekem. Še zmeraj so na mestih za končnico, a jim nevarno diha za ovratnik St. Louis, ki je sinoči premagal Edmonton.