Fiorentina in Olympiakos finalista Konferenčne lige

Pirej, 09. 05. 2024 23.11 | Posodobljeno pred 10 dnevi

STA, M.J.
0

Nogometaši italijanske Fiorentine in grškega Olympiakosa so finalisti Konferenčne nogometne lige. Firenčani so že v sredo v polfinalu izločili Brugge s skupnim izidom 4:3, Grki pa so bili s 6:2 boljši od Aston Ville. Finale bo 29. maja v Atenah.

Olympiakos vs Aston Villa
Olympiakos vs Aston Villa FOTO: Sofascore.com

Olympiakos je ogromno delo opravil v Birminghamu, kjer je slavil s 4:2. Ko je Ayoub El Kaabi zadel za še povišanje prednosti grške ekipe v 10. minuti, je bilo jasno, da Angleže čaka zelo težka naloga. Ta je postala nemogoča po tem, ko je isti igralec v 81. minuti podvojil prednost pirejske zasedbe in tako odločil potnika v finale.

Fiorentina je že v sredo na povratni polfinalni tekmi v gosteh z 1:1 remizirala proti belgijskemu moštvu Club Brugge in si s skupnim izidom 4:3 zagotovila nastop v finalu. Prva tekma med tema tekmecema v Firencah se je končala s tesno zmago italijanske ekipe 3:2. Italijani so tako v Belgijo prišli s prednostjo zadetka. A Belgijci so to prednost hitro izničili. Club Brugge je v vodstvo v 20. minuti popeljal Maxim De Cuyper. Toda Fiorentina je bila nevarna, a vseeno skozi tekmo gola ni uspela doseči. To se je le spremenilo v 85. minuti, ko je najstrožjo kazen v zadetek pretvoril Lucas Beltran in Fiorentini zagotovil še drugi zaporedni nastop v finalu tega tekmovanja.