Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

nu
0 29.04.2024 10:34:55

Spektakularni derbi v Avstriji, nihče ni pričakoval takšnega razpleta za slovenska reprezentanta

Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat sta včeraj dobre volje zapuščala Salzburg.

V velikem derbiju avstrijske bundeslige je Sturm na gostovanju remiziral (2:2) in tako ohranil tri točke naskoka pred tekmecem v boju za naslov. Do konca so ostali le še trije krogi in črno-belim iz Gradca se vse bolj nasmiha končno slavje. Nekaj grenkega priokusa je pri Gradčanih sicer bilo, saj so z zadetkoma Alexandra Prassa v 1. in 34. minuti imeli lepo vodstvo in ga ohranjali vse do 72. minute. Takrat je obramba gostov pod pritiskom domačinov vseeno popustila, zadel je Dorgeles Nene, deset minut pozneje pa je končni izid postavil Karim Konate. Gostitelji so se na vse pretege trudili doseči še tretji zadetek, a je ostalo pri neodločenem izidu, s katerim so bili vseeno precej bolj zadovoljni gostje.

Čeprav je pred slabim mesecem, ko jih je Salzburg z 1:0 premagal v Gradcu, vse spet kazalo na vnovičen naslov moštva iz Mozartovega mesta, so se stvari v nadaljevanju povsem postavile na glavo. Salzburžani so dvakrat izgubili in omogočili Sturmu, da jih prehiti. Včerajšnja tekma je bila priložnost za Salzburg, da se znova izenači in s tem pride v ugodnejši položaj, ker je boljši v medsebojnih tekmah, a Gradčani so ob glasni podpori številnih privržencev iztržili zanje ugoden izid in trenutno kaže, da se bo končala desetletna vladavina bikov. Gorenc Stanković in Horvat sta odigrala celotno tekmo; trener Christian Ilzer si težko zamisli postavo brez obeh Slovencev. Počitka za Gradčane ni, že v sredo jih čaka pokalni finale proti Rapidu, ki bo odigran v Celovcu.