Dva podaljška in dve dramatični zmagi gostov

Večer gostujočih ekip v končnici lige NHL: Carolina je po dveh zaporednih porazih na domačem ledu slavila v Tampi, Boston pa je povedel proti Newyorčanom.
Fotografija: Nikita Kučerov (levo) prodira ob Janiju Hakanpääju na prvem medsebojnem obračunu v letošnji končnici, ki ga je gostila Tampa. FOTO: Mike Ehrmann/AFP

Podaljšek v Uniondalu je po dobrih treh minutah in pol odločil Brad Marchand, ki je iz težkega položaja vseeno uspel ukaniti Semjona Varlamova in Bostonu zagotoviti vodstvo z 2:1 v zmagah v drugem krogu končnice. Po prodoru Charlieja McAvoya je Marchand zadrsal ob ogradi in zadel pod stičišče vratnice in prečke.

»Jasno je, da položaj ni bil izvrsten, a vsak plošček, še posebej v podaljšku, ima možnost, da gre notri,« je povedal Marchand in dodal: »Nobenega strela ne smeš zavreči, to pa je le še en primer tega. Poskušal sem ga le usmeriti proti mreži, pa je našel pot notri. Zelo mi je odleglo.«

Za Boston je zadel še Craig Smith, medtem ko je Tuukka Rask ustavil 28 strelov, od tega pet v podaljšku. Newyorčane je v podaljšek rešil Mathew Barzal v zaključku zadnje tretjine, medtem ko je Varlamov na mestu Ilje Sorokina, ki je odigral zadnje štiri tekme, zbral 39 obramb.

​Carolina znižala zaostanek

Teuvo Teravainen je z drugo podajo na tekmi zaposlil Jordana Staala, ki je dosegel zmagoviti gol ob igri z igralcem več na ledu, ko se je iztekala šesta minuta podaljška v Tampi. Ekipa Carolina Hurricanes je po dveh zaporednih porazih na domačem ledu tako še pravi čas ustavila niz branilcev naslova. Na »hlajenje« je moral v podaljšku zaradi držanja palice Nikita Kučerov, Staal pa je izkoristil priložnost za zmagoviti gol. Trener Rob Brind’Amour je zadel z izborom vratarja, tokrat je v vratih stal Petr Mrazek (35 obramb), obsedel pa je Alex Nedeljković, ki je začel vseh osem tekem letošnje končnice. Za Carolino sta zadela še Sebastien Aho (dodal je še podajo) in Brett Pesce, obakrat ob igri z igralcem več na ledu pa za Tampo Brayden Point in Alex Killorn.

Pri domačih, ki so v rednem delu izničili zaostanek 0:2, je Point poleg gola v statistiko vpisal še podajo, po tekmi pa dejal: »Nismo zaskrbljeni. Bi bili, če bi igrali slabo, a smo pokazali zelo solidno predstavo. Je bil pa danes odličen tudi tekmec, z nekaj sreče si je zmago zaslužil."«​