Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

STA
STA
1 14.04.2024 20:07:48

Tehtnica se nagiba na stran Manchester Cityja

Nogometaši Liverpoola so v 33. krogu angleškega prvenstva na domači zelenici klonili pred Crystal Palaceom z 0:1, Arsenal pa v derbiju kroga z Aston Villo z 0:2. Obe ekipi sta s tem zapravili priložnost za skok na vrh lestvice in za vodilnim Manchester Cityjem zaostajata za dve točki.

Zmagoviti gol za Londončane na Anfieldu je v 14. minuti dosegel Eberechi Eze. Domači so se v drugem polčasu pognali po izenačujoči zadetek, a so gostje vse nalete zdržali in Liverpoolu prizadejali komaj tretji ligaški poraz v letošnji sezoni.

Liverpoolovi navijači so s tem doživeli že drugi šok ta teden, potem ko je ekipa v evropski ligi izgubila proti Atalanti iz Bergama izgubila z 0:3. Slaba tolažba je dejstvo, da so imeli na današnji tekmi žogo v posesti kar 70 odstotkov časa.

Spodrsljaj si je privoščil tudi doslej vodilni Arsenal, kar nikakor ni dobra popotnica za povratno tekmo četrtfinala z münchenskim Bayernom (prva tekma se je končala 2:2). V končnici tekme sta Arsenal šokirala Leon Bailey (84.) in Ollie Watkins (87.).

A tekma bi se lahko razpletla tudi drugače. Watkins je v 39. minuti zadel prečko, Youri Tielemans pa v 62. vratnico. Za domače so najlepše priložnosti zapravili Kai Havertz, Gabriel Jesus, Leandro Trossard in Bukayo Saka.

Meščani, ki so v soboto s 5:1 ugnali Luton, imajo na vrhu premier league 73 točk, Liverpool jih ima 71. Toliko jih ima tudi londonski Arsenal. Aston Villa je zdaj sama na četrtem mestu s 63 točkami, 60 jih ima peti Tottenham.

Slednji je v soboto s kar 0:4 izgubil pri Newcastlu. V soboto je še Brentford z 2:0 ugnal Sheffield United, preostale tri tekme pa so se končale brez zmagovalca. Tekmi Nottingham Forest - Wolverhampton in Bournemouth - Manchester United sta se končali 2:2, dvoboj med Burnleyjem in Brightonom pa 1:1.

Na tretji današnji tekmi, ki se je začela ob 15. uri, je Fulham v gosteh z 2:0 premagal West Ham. Za gostujočo zasedbo je bil dvakrat natančen Andreas Pereira (9. in 72. minuta).

Krog se bo zaključil s ponedeljkovo tekmo med Chelseajem in Evertonom ob 21. uri.