Skrbi za Dallas Mavericks kljub veliki zmagi

Košarka 4. Maj 20249:29 1 komentar

V taboru Dallas Mavericks so bili po četrti zmagi proti Los Angeles Clippers seveda dobro razpoloženi. Njihove največje tekmece v eri Luke Dončića so izločili prvič in se prebili v naslednji krog končnice lige NBA, a vendarle v Teksasu niso povsem brez skrbi.

Zdi se, da je Dallas po prvem polčasu prve tekme serije proti Clippersom našel recept, kako zaustaviti moštvo iz mesta angelov. Taisto, ki ga je na isti stopnički izločilo na zadnjih dveh spopadih v končnici, v letih 2020 in 2021.

Z izjemo dveh prvih polčasov, na prvi in četrti tekmi, so bili Teksašani za razred boljši nasprotnik. Predvsem je bila na zelo visoki ravni obramba, ki jo je nadpovprečno odigral tudi Luka Dončić, če odštejemo tekmo številka štiri, ko je igral vidno načet zaradi poškodbe kolena, ki jo je staknil nekaj dni prej.

“Vseh pet igralcev na parketu je bilo povsem osredotočenih. Komunikacija je na visoki ravni. Le nadaljevati moramo tako,” je glede igre na obrambni igrišča dejal slovenski zvezdnik, ki ima za naslednji krog, ko se bo Dallas pomeril z Oklahomo, še veliko rezerve.

Dončić je na šestih tekmah serije proti LAC v povprečju dosegal po 29,8 točke. Če bo proti Oklahomi popravil met za tri točke, bo Dallas še nevarnejši. Odstotek 23,9 je namreč daleč pod njegovih povprečjem iz rednega dela (38,2 %).

Irving v tekmah na izločanje že pri 13-0

Minulo noč je bil prvi strelec Kyrie Irving, ki je kar 28 od 30 točk vpisal v drugem polčasu. Po tekmi mu je laskal tudi Luka: “Neverjeten je. Mislim, da je imel v prvem polčasu le dve točki, nato je zaključil s koliko? 30? Izjemno. Nikoli ga ne smeš odpisati. Fantastično ga je imeti v ekipi.”

Irving je bil gonilna sila Mavsov v tretji četrtini, ki so jo dobili s 35:20. Še enkrat več pa so bili po odmoru precej boljši od nasprotnika, kot praktično na vsakem dvoboju.

“Tudi ob parketu drug drugega preganjamo, da bi bili še boljši. Potem, ko pridemo na igrišče, pa smo povsem sinhronizirani. Res dober občutek,” je po tekmi dejal Irving, ki je zdaj svoje razmerje zmag in porazov na tekmah, ko se že odloča o napredovanju oz. izpadu, povišal na neverjetnih 13-0.

Veliko je Irving prispeval tudi v obrambi, fantastično je zaustavljal predvsem Jamesa Hardna. Foto. Profimedia

Velik je bil znova tudi prispevek dveh letošnjih okrepitev, PJ Washingtona in Daniela Gafforda. Prvi je postal eden najpomembnejših obrambnih košarkarjev ekipe, drugi pa prav tako na obeh straneh parketa dodaja ogromno energije in “čisti” raketo.

“Zelo sta pomembna za kulturo v tej ekipi. Naša obramba se je od njunega prihoda spremenila. Nikoli se ne pritožujeta. Za njiju tudi ni treba risati akcij,” je z doprinosom dveh izvrstnih koščkov sestavljanke zadovoljen trener Jason Kidd.

Kakšno je stanje Maxija Kleberja?

Da vendarle noč v Dallasu ne bo povsem mirna, je s poškodbo poskrbel Maxi Kleber, ki je v zadnjem obdobju znova našel formo iz pretekllih sezon, ko je bil za Teksašane izjemno koristen. Na peti tekmi serije proti Clippersom je bil s tremi zaporednimi zadetimi trojkami tudi ključen pri gradnji odločilne prednosti.

Šeste tekme proti Clippersom ni dokončal, temveč jo predčasno zapustil zaradi bolečin v desni rami. Poškodbo jo utrpel ob padcu na parket. Kidd še ni imel podrobnejših informacij glede resnosti poškodbe, dejal je le, da bodo šli po principu “naslednji košarkar v vrsti,” kar daje slutiti, da bo nemški krilni center morda izpustil kakšno tekmo.

Prva tekma serije proti Oklahomi bo v noči na sredo ob 3.30. Prva dva obračuna gosti Thunder.