Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 09.02.2024 20:24:21

Na rokometnem derbiju brez zmagovalca

Jure Klobčar
Rokometaši velenjskega Gorenja in trebanjskega Trima so se v 15. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 23:23 (11:11).

* Rdeča dvorana, gledalcev 1250, sodnika: Žibret in Teršek.
* Gorenje Velenje: Skok 2, Taletović, Haseljić 2, Pipp 6, Velić 1, Maričić, Drobež, Tatar 1, Sokolič 4 (2), Verdinek 1, Šiško 3, Jezernik, Tajnik, Slatinek Jovičič 3, Predović, Hriberšek.
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 5, Višček 2, Bulzamini, Didovič, Jurečič 1 (1), Kotar 1, Udovič, Miklavec 4, Grmšek 3, Grbić, Cingesar 1, Nešić 5, Krešić, Ćorsović 1.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (2), Trimo Trebnje 3 (1).
* Izključitve: Gorenje Velenje 10, Trimo Trebnje 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Osrednja tekma kroga med vodilnimi Trebanjci in drugouvrščenimi Velenjčani se je v Rdeči dvorani končala z neodločenim izidom. Trebanjci, ki so pred slabim tednom dni premagali Celjane s 33:29, imajo po remiju v Šaleški dolini dve točki naskoka pred Velenjčani in Celjani, ki so danes brez težav visoko ugnali tekmece iz Ivančne Gorice s 40:28.

Uvodne minute so minile v znamenju Velenjčanov, njihova obramba je bila na visoki ravni, prav tako vratar Matevž Skok. Gostujoči trener Uroš Zorman je že po dobrih enajstih minutah - pri zaostanku 2:4 - zahteval prvo minuto odmora, a ta ni spremenila razmerja moči na igrišču.

Domači rokometaši so bili vselej majhen korak pred gostujočimi. V 16. minuti so prvič povedli za tri gole (7:4), a nato so do sape prišli tudi Dolenjci ter dve minuti kasneje po dveh golih Timoteja Grmška znižali na 7:8.

Do odhoda na veliki odmor sta obe ekipi imeli dobra in slaba obdobja v svoji igri. Najprej je velenjska zasedba znova povedla za tri gole (10:7), v končnici prvega polčasa pa so gostujočo ekipo dvignile verižne obrambe vratarja Alena Skledarja, tako da so njegovi soigralci v polju v 30. minuti - po golu nekdanjega reprezentanta Darka Cingesarja - prvič na dvoboju izenačili (11:11).

V drugi polovici tekme se je v Rdeči dvorani nadaljeval boj za vsak košček igrišča. Velenjčani so najprej imeli prednost enega do dveh golov, v 43. minuti pa so tekmecem prvič pogledali v hrbet, potem ko je iz krilnega položaja na desni strani zadel Ignjat Nešić (15:16).

Domači trener Zoran Jovičić je po prvem zaostanku na izjemno pomembni tekmi zahteval minuto odmora, a gosti so minuto kasneje povedli za dva gola (17:15). Gostitelji so odgovorili z delnim izidom 4:0, v 47. minuti so po zadetku Petra Šiška in vratarja Skoka prek celega igrišča znova povedli z 19:17.

Po Zormanovi minuti odmora so Velenjčani po golu Šiška povedli z 21:18, a gostitelji v prelomnih trenutkih dvoboja niso zadržali lepe prednosti. Trebanjci so v 58. minuti po golu Grmška izenačili na 22:22, v začetku zadnje minute pa po zadetku Vida Miklavca povedli s 23:22.

Približno 35 sekund pred koncem dvoboja je Urban Pipp izenačil na 23:23, Zorman pa je zahteval svojo zadnjo minuto odmora. Njegovi varovanci v zadnjih 20 sekundah niso zabili zmagovitega gola, ostalo je pri remiju.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Pipp s šestimi goli, prvo ime dvoboja pa je bil vratar Skok, ki je 13 obrambam dodal še dva zadetka. V gostujoči sta Staš Slatinek Jovičič in Nešić dosegla po pet golov, vratar Skledar pa je zaustavil devet strelov.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila zadnjeuvrščeno Dobovo, velenjska se bo v gosteh pomerila z Ivančno Gorico.

Značke: rokomet, dp