Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Dobovec v finale državnega prvenstva

Tudi v tretji tekmi polfinalne serije končnice futsal prvenstva je bila ekipa Dobovca boljša od zasedbe iz Kobarida.

Tudi tokrat so se fantje iz Posočja dobro upirali favoritom iz Obsotelja. Prva tekma se je namreč končala s 3:1 za Dobovec, v Kobaridu so državni prvaki zmagali z 0:1, sinoči pa so z goloma v predzadnji in zadnji minuti prišli do zmage s 4:2.

V prvem polčasu sta obe ekipi zapravili 10-metrovko, edini gol pa je v predzadnji minuti dosegel Žiga Čeh. Na sredi drugega polčasa so po nespretnosti gostujoče obrambe, ki je dosegla avtogol, domači povedli z 2:0. Primorci so pokazali svoj karakter in v 35. minuti znižali ter v 38. iz 10-metrovske izenačili. V 39. minuti je za novo domače vodstvo zadel Lucas Anderson Pereira, ki je prišel do odbite žoge po poskusu Čeha in ob pomoču gostujočega branilca spravil žogo v gostujočo mrežo. Končni izid je postavil Čeh, ki je v prazen gol zadel iz tričetrt igrišča, saj so gostje poskusili z igro brez vrataja. Na koncu je prazna vrata zgrešil še Francisco Javier Martinez Villalba.

Dobovec : Oplast Kobarid 4:2 (1:0)
1:0 Čeh (19.’), 2:0 Lah (30.’/AG), 2:1 Kovačič (35.’), 2:2 Kovačič (38.’), 3:2 Anderson (39.’), 4:2 Čeh (40.)

Nasprotnik Dobovca v finalu bo zasedba z Vrhnike, ki je v tej sezoni ob Dobovcu prikazala najboljše predstave.