Nekdanji kralj še drugič prizemljil Winnipeg, Vegas se vrača

Hokejisti ekipe Montreal Canadiens so si z drugo zmago v Winnipegu nabrali lepo prednost pred selitvijo serije v domačo dvorano. Colorado "padel" v Las Vegasu.
Fotografija: Josh Morrissey prodira med Joelom Armio (št. 40) in Coreyjem Perryjem. FOTO: Jason Halstead/AFP

Carey Price je s 30 obrambami še osmič na tekmah končnice v svoji karieri ohranil mrežo nedotaknjeno in odločilno pripomogel k minimalni zmagi Montreala, ki je še drugič zapored slavil v Winnipegu (1:0). Odločil je zadetek Tylerja Toffolija z igralcem manj po slabih dveh minutah igre v drugi tretjini. Connor Hellebuyck je v nasprotnih vratih zbral 23 obramb, Winnipeg pa je igral brez Marka Scheifeleja, ki je bil zaradi ostudnega naleta nad Jakom Evansom v zaključku prvega medsebojnega obračuna suspendiran za štiri tekme. Evans se po pretresu možganov še vedno ni vrnil na led. Domači drugič zapored niso mogli računati niti na centra Paula Stastnyja, ki ga muči še nepotrjena poškodba.

»Igramo dobro na obeh straneh ploščka,« je po tekmi menil Price. »Preprosto sprejemamo pametne odločitve pri podpiranju drug drugega po celotnem ledu,« je dodal. V Montrealu bosta ekipi odigrali kar dve tekmi v približno 24 urah, najprej v nedeljo in nato še v ponedeljek zvečer.

Po 500 navijačih spet pred nekaj tisoč

»Gotovo je to izziv,« je dejal trener Winnipega Paul Maurice. »Vse leto smo boljša ekipa na gostovanjih kot na domačem ledu. Imamo kar nekaj samozavesti, ko pridemo v zgradbo nasprotne ekipe, možno pa je, da se bo vrnil Paul, kar bo verjetno pomagalo našemu napadu.«

V dvorani Bell MTS Place se je spet zbralo 500 cepljenih zdravstvenih delavcev, Montreal, najstarejša in s 24 pokali tudi najtrofejnejša ekipa lige, pa doma čaka igranje pred več tisoč navijači. Po rahljanju ukrepov v Quebecu je Montreal kot prva ekipa v Kanadi zaigral pred navijači na šesti tekmi letošnje končnice proti Torontu, ko je bilo na tribunah 2500 ljudi.

V ameriški prestolnici iger na srečo pa se je tam izjemno priljubljena ekipa Vegas Golden Knights veselila prve zmage v dvoboju z moštvom Colorado Avalanche. Za preobrat sta v 55. in 56. minuti poskrbela Jonathan Marchessault in Max Pacioretty. William Carlsson je gostiteljem v peti minuti zagotovil vodstvo.

Za goste iz Denverja je že v sedmi minuti za 1:1 zadel Carl Soderberg, Mikko Rantanen pa je v 46. minuti ob igralcu več na ledu poskrbel za vodstvoin s tem za priložnost, da Koloradčani povedejo celo s 3:0 v zmagah. Nato pa sta v T-Mobile Areni Marchessault in Pacioretty v 45 sekundah poskrbela za preobrat. Zmaga gostiteljev je bila zaslužena, kar kaže razmerje strelov na gol 43:20 in ob takem pristopu lahko morda računajo na novo zmago že v nedeljo.