Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Olimpija veliko premočna za Šentjur

Šentjurski košarkarji so zaradi sedmega mesta v rednem delu tekmovanja v četrtfinalu končnice, ki se igra na dve zmagi, naleteli na ljubljansko Olimpijo, ki se je državnemu prvenstvu priključila v tej fazi tekmovanja.

V Hruševcu so bili oranžno-zeleni varovanci Zorana Martića, ki je nekdaj igral za šentjurski klub, prepričljivo boljši. Po slabi sezoni na evropski in regionalni ravni so tekmo vzeli zares in hitro povedli. Gostje so v prvi četrtini vodili za največ 18 točk. Šentjur je sredi druge četrtine prišel na 33:43, ob polčasu pa je razlika znašala 23 točk. Po pol ure so zmaji vodili za 30. Sredi zadnje četrtine so presegli stotico in kmalu za tem povedli za 35 točk, kar je bila najvišja razlika srečanja. Svoje nepolne tri minute je na koncu dobro izkoristil Nejc Zajko, ki je iz dveh metov dosegel pet točk.

Šentjur : Cedevita Olimpija 78:108 (19:34, 21:29, 20:27, 18:18)

Zupan 21, Iyiola 19, Lapornik 10, …; Dragić 20, Ščuka 17, Omić 15, …

V tej fazi tekmovanja z našega območja sodelujejo še Podčetrtani, ki bodo ob 20:30 začeli tekmo v Domžalah.

Druga tekma Olimpije in Šentjurja bo v torek, 7. maja, in sicer ob 20.30 v Hali Tivoli.