Že v 5. minuti jim je delo še otežil Ganec David Accam, ki je po protinapadu ušel po levi strani in z diagonalnim strelom mimo Ažbeta Juga skupni izid povišal na 4:1. Maribor je imel najlepšo priložnost za izenačenje v 43. minuti, ko je Blaž Vrhovec streljal od daleč, vratar Oliver Dovin pa je žogo preusmeril v prečko.

Omeniti velja še poskus Vida Kodermana s 15 metrov v 19. minuti, ko je žogo poslal malce čez vrata. Mariborčani so bili v prvem polčasu konkretnejši, imeli so žogo več v posesti in tudi več strelov.

V 53. minuti je Martin Milec močno streljal z levico z roba kazenskega prostora, znova se je zatresla prečka. Malce prej je Aleks Pihler streljal z glavo, a s šestih metrov za malo zgrešil cilj. Na drugi strani je bil z dobrih desetih metrov premalo natančen Gustav Ludwigson.

Milec je nato zgrešil še s 13 metrov, Marko Alvir pa je bil prav tako neuspešen v 65. minuti. Dovin se je moral znova izkazati v 67. minuti, ko je od daleč streljal Vrhovec. V 79. minuti je bil znova blizu gola Alvir, v 85. pa še Jan Repas.

Milec je nato v sodniškem dodatku streljal še z več kot 30 metrov, Dovin pa je še enkrat dobro posredoval in ohranil mrežo nedotaknjeno. Astrit Selmani je za goste v 71. minuti malo zgrešil mariborska vrata.

Kot se je izkazalo, je bila visoka prednost Skandinavcev prevelik zalogaj, čeprav so se domači ob glasni podpori s tribun (5025 gledalcev) izkazali z borbeno in nepopustljivo igro. Zatajila je učinkovitost.

Trener Simon Rožman se je odločil za tri spremembe v začetni postavi v primerjavi s prvo tekmo. Nemanja Mitrović je igral namesto Ilije Martinovića, Rudi Požeg Vancaš je zamenjal Andreja Kotnika, Danijel Šturm pa Nina Žuglja.

Hammarby v 3. krogu kvalifikacij čaka Čukarički, ki je dobil dvoboj s Sumgaitom iz Azerbajdžana. Prva tekma se je končala z 0:0, na povratni pa je klub iz Srbije v gosteh zmagal z 2:0.