PLT: Olimpija preložila odločitev o prvaku (VIDEO)

Nogomet 20. Apr 202414:30 > 19:22 3 komentarji

Na prvi tekmi 32. kroga Prve lige Telemach je Mura z 2:1 slavila na gostovanju pri Radomljah. Nato je Olimpija s kar 5:0 porazila Aluminij. Preostali trije obračuni bodo v nedeljo, ko bodo na delu tudi vodilni Celjani, ki si po zaslugi zmage Ljubljančanov ta krog še ne morejo matematično zagotoviti naslova.

Zmaji so se v Stožicah znesli nad Aluminijem, ki se je do gola za 2:0 odlično zoperstavil favoriziranim tekmecem. V 48. minut so domači vodstvo povišali po strelu Petra Agbe, ki je zadel prečko, žoga pa se je od vratarja Lana Jovanovića za las skotalila čez črto. Glede na posnetke ne moremo z gotovostjo trditi, če je šlo res za gol, a Prva liga Telemach nima tehnologije, ki bi preverila tovrstne situacije. Kidričani so v nadaljevanju povsem popustili, Ljubljančani pa tekmo končali z visoko zmago s 5:0.

Tako je Olimpija preložila odločitev o prvaku, tudi ob zmagi Celja v nedeljo namreč matematika še dopušča možnost preobrata. Zmaji pa bodo prav v naslednjem krogu gostovali v Celju.

Mura do treh točk ob Kamniški Bistrici

Tekmo ob Kamniški Bistrici so bolje odprli Radomljani, ki so že v uvodnih sekundah zapretili. Toda sledil je odgovor Mure, Amadej Maroša je v 7. minuti izkoristil napako v obrambni vrsti domače zasedbe in odlično zaključil akcijo za vodstvo gostov.

Mlinarji se niso predali in v 37. minuti srečanja je Uroš Korun, potem ko se je že dvakrat stresla prečka, vendarle poskrbel za izenačenje.

Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 73. minuti, ko je Mura izvedla hiter protinapad, ki ga je rutinirano zaključil Robert Čakš. Tri točke tako odhajajo v Prekmurje.

Nadaljevati s pozitivnim trendom

Nogometaši Maribora želijo nadaljevati s stopnjevanjem forme in potrditi, da so to pomlad najboljša ekipa Prve lige Telemach. Izziv bo kar pravšnji, saj v Ljudski vrt prihaja ravno tako zelo razpoložena Rogaška, ki je prejšnji teden namučila Celjane, zdaj pa si želi svoje dokazati tudi proti vijolicami. Bo Maribor zmago na derbiju potrdil še s slavjem proti štajerskim tekmecem?

Tik pred ciljno črto

V Celju se dobro zavedajo, da je državni naslov zelo blizu. Z zmago proti Domžalami bi ga varovanci Damirja Krznarja malodane dokončno potrdili, v vsakem primeru pa v dvoboj vstopajo kot veliki favoriti. Rumena družina je namreč z zmago med tednom bolj ali manj potrdila obstanek med elito in Domžalčani bodo počasi že začeli razmišljati o naslednji sezoni. Pa lahko še prej zagrenijo življenje grofom? Enkrat jim je to v tej sezoni že uspelo …

Lahko bi bila ključna, a je precej nepomembna

Nogometaši Kopra in Brava bodo na Bonifiki odigrali dvoboj za končno 4. mesto v Prvi ligi Telemach. V “normalnih” okoliščinah bi bila to pravzaprav tekma sezone, a ker 4. mesto zaradi nepričakovanega pokalnega razpleta ne bo peljalo v Evropo, pravega tekmovalnega naboja na tem dvoboju ne bo. Šiškarji in Primorci se počasi že ozirajo proti naslednji sezoni.