Slovenija

Starša otrokoma onemogočila pristop k izpitu, šolo enačila s trgovskim podjetjem

Ljubljana, 18. 01. 2024 17.28 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Vesna Petrović
Komentarji
4

Na robu joka je ravnateljica ene izmed osnovnih šol na vzhodu države pripovedovala o primeru, s katerim se je prvič srečala pred tremi leti, ob koncu epidemije covida. Starša dveh učencev sta ju želela šolati na domu, kar sicer je v skladu z zakonom o osnovni šoli, a zapletati se je začelo, ko jima nista dovolila pristopiti k zaključnim izpitom, kar je pogoj za šolanje na domu. Zaskrbljena ravnateljica se je obrnila na pristojne inštitucije in tri leta kasneje se ni spremenilo nič. Zadevo je prevzelo Okrajno sodišče na Ptuju, kazenski postopek pa je še vedno v teku. Kaj torej lahko država v takšnih primerih stori in kakšne posledice za otroka in kasneje odraslo osebo prinašajo tovrstna ravnanje staršev?

KOMENTARJI (4)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

plejadanka
19. 01. 2024 12.05
Kako resujejo probleme nesolanja otrok skrajno zascitene manjsine?! Jih sploh upajo?!
JApajaDAja
19. 01. 2024 09.30
+2
vse plačljive šolske ustanove so kot marketi.. to kar plačaš-dobiš---od mature do diplome,izpita,potrdila....!
Jon Bacek
19. 01. 2024 09.23
+6
Po drugi stani pa tudi preveč šolanja, npr. ministrica Dominika Švarc Pipan z doktoratom politologije in pravnica brez potrebnega znanja. Ko podpiše pogodbo videno-kupljeno za 7 mio.€ brez predhodnega ogleda nepremičnine, brez varovalk pri nakupu, brez notarsko overjene pogodbe...
son?ek11
18. 01. 2024 21.14
+6
V tej kvazi demokraciji se dogaja vse mogoče, v tem primeru bodo kratko potegnili otroci!! V jugi je bilo osnovno šolsko šolanje obvezno za vse in to v javni šoli! Pika!! Brez nekega preseravanja!! Tukaj se kopja lomijo na otrocih!!! Bah, pa taka glupa zakonodaja!!