Zelko na SP v Avstraliji po normo za OI

Adelaide, 24. januarja - Žan Luka Zelko si bo na svetovnem prvenstvu v jadralnem razredu ilca 7 v Adelaidi skušal zagotoviti vozovnico za nastop na olimpijskih igrah sredi leta v Parizu. V Avstraliji je z njim tudi njegovo dekle Anita Horvat, ki bo v luči priprav na OI in evropsko prvenstvo v Rimu izpustila atletsko zimsko sezono.

Bolgarija, Varna.
Slovenski jadralec Žan Luka Zelko.
Arhiv Uroš Kekuš Kleva

Cilj Zelka je, da pribori Sloveniji vozovnico za OI. Potem pa si želi intenzivno in sistematično pripraviti na igre v francoski prestolnici. Nastopil bo med 153 jadralci iz 53 držav kot edini Slovenec.

Avgusta lani je na SP v Haagu osvojil 41. mesto. Na OI Tokio 2020 je končal na 26. mestu, lani je bil marca na odprtem evropskem prvenstvu v italijanski Andori 26. in 22. v evropski konkurenci.