Tampa povedla v četrtfinalu, potop Vegasa v Denverju

Raleigh, Denver, 31. 05. 2021 07.00 |

STA, J.K.
0

Ekipa Colorado Avalanche je na prvi tekmi drugega kroga letošnje končnice severnoameriške hokejske lige NHL do vrha napolnila mrežo Vegas Golden Knightsov v domačem Denverju (7:1). Branilci naslova, ekipa Tampa Bay Lightning, so Carolina Hurricanesom že na prvi tekmi odvzeli prednost domačega igrišča (2:1).

Na prvi tekmi med Coloradom in Las Vegasom je bilo še kako vroče: Mark Stone (levo) se je takole lotil Joonasa Donskoija. FOTO: AP

Hokejisti v severnoameriški ligi NHL so začeli z drugim krogom končnice. Branilci naslova, ekipa Tampa Bay Lightning, so se veselili zmage pri Carolina Hurricanesih z 2:1, moštvo Colorado Avalanche pa je doma kar s 7:1 ugnalo Vegas Golden Knightse. Obe ekipi sta v boju na štiri zmage povedli z 1:0. Posebej tesno je bilo v Raleighu, kjer je gostom s Floride zmago v 53. minuti zagotovil Barclay Goodrow. Pred tem je Tampa povedla z igralcem več na ledu v deveti minuti, ko je zadel Brayden Point, gostitelji so izenačili v 32. minuti, ko so prav tako izkoristili številčno prednost na ledeni ploskvi. Med ključnimi igralci Tampe pa je bil tudi vratar Andrej Vasilevski, ki je zbral kar 37 obramb.

Vrhunci tekme Carolina Hurricanes ‒ Tampa Bay Lightning:

V Denverju je moštvo iz Kolorada v drugem delu povedlo že s 5:0 in nato je ritem na ledu nekoliko popustil. Nathan Mackinnon in Gabriel Landskog sta dosegla po dva gola in podajo, Cale Makar je ob golu vpisal tri podaje. O premoči gostiteljev priča tudi razmerje strelov na gol (37:25 v korist domačih). Do srede bo morala ekipa iz Nevade spremeniti igro, če želi uspešneje odigrati polfinale konferenčnega finala.

Obenem pa ne gre spregledati, da so izredno razpoloženi tudi napadalci Colorada, saj so že na četrti zaporedni tekmi končnice dosegli vsaj pet golov, kar jim v zgodovini kluba pred tem še ni uspelo.