Bijolov Udinese klonil v izdihljajih tekme, Napoli izgubil z Empolijem

Videm, 20. 04. 2024 22.50 | Posodobljeno pred 22 dnevi

STA, M.J.
0

Udinese slovenskega reprezentanta Jake Bijola je v 33. krogu italijanskega nogometnega prvenstva izgubil z Verono z 0:1. V prvi tekmi dneva je Empoli presenetil branilce naslova in Napoli premagal z 1:0.

Verona vs Udinese
Verona vs Udinese FOTO: Sofascore.com

Verona je imela celotno tekmo rahlo terensko premoč, a je ni izkoristila. Domači so tudi dvakrat zadeli okvir gola, vendar so Bijol in soigralci - Sandija Lovrića ni v postavi videmskega kluba zaradi poškodbe - zdržali skoraj do konca. Nato pa je v sodnikovem dodatku v eni zadnjih akcij na tekmi po kotu in podaji Ondreja Dude Diego Coppola zadel z glavo in Veroni zagotovil dragocene tri točke v boju za obstanek. Empoli je prav tako osvojil velik plen v tem boju. Že v četrti minuti je edini gol dosegel Alberto Cerri. Napoli je ostal osmi z 49 točkami, za sedmo Atalanto zaostaja dve točki, a ima dve tekmi več.

Že v petek so nogometaši Juventusa v gosteh proti Cagliariju igrali neodločeno 2:2, Lazio je v gosteh ugnal Genoo z 1:0.

Udinese je po razpletu tekme ostal pri 28 točkah, je pa zdaj 17., prehitela ga je Verona, ki ima tako kot Empoli 31 točk. A Udinese mora še dokončati tekmo 32. kroga proti Romi, ki so jo pri izidu 1:1 prekinili v 72. minuti zaradi zdravstvenih težav igralca Rome Evana Ndicke.