Senzacija v večnem mestu: Čilenec izločil Đokovića (VIDEO)

ATP 12. Maj 202416:27 0 komentarjev
Novak Đoković

Novak Đoković je v nedeljo v tretjem krogu turnirja v Rimu doživel presenetljiv poraz. S 6:2 in 6:3 ga je premagal Čilenec Alejandro Tabilo.

V prvem dvoboju po nenavadnem incidentu srbski zvezdnik ni bil pravi. Čilenec je že na začetku srečanje prišel do brejka, tudi v nadaljevanju srečanja pa Đoković ni našel pravega ritma.

Tabilo, sicer 32. igralec sveta, je tako prišel do največje zmage v svoji karieri.

24-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam, ki je pred kratkim naznanil razhod z dolgoletnim trenerjem Goranom Ivaniševićem, je tako ostal brez zmage številka 1100 v svoji bogati karieri.

Tabilo je po zmagi na turnirju ATP Challenger v Aix-en-Provence v prejšnjem krogu premagal Yannicka Hanfmanna, Srba pa se je lotil z eksplozivnim servisom in v prvem nizu povedel s 4:0, na koncu pa ga je dobil z izidom 6:2.

Drugi niz se je začel podobno kot prvi. Čilenec je takoj na začetku prišel do brejka, do velike zmage pa je prišel po dvojni napaki Đokovića.