Nova mojstrovina Nikole Jokića. Foto: Reuters
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Nikola Jokić je pred tekmo prejel trofejo Michaela Jordana za tretji naziv najkoristnejšega posameznika sezone, potem pa je bil nerešljiva uganka za Volkove. Joker je v prvem polčasu dosegel 19 točk, Nuggetsi pa so na polovici dvoboja vodili s 50:44. V tretji četrtini, ko so prvaki povedli za 14, je pristavil 16 točk, v zadnji pa je, ko je ostalo še dobrih sedem minut, zabil za +18. Toda gostje so se z manjšim naletom malce približali, srbski center pa je znova našel odgovor. Ko so ostale še dobre tri minute, je zadel trojko za +14 prek Rudyja Goberta, ki je bil letos četrtič izbran za najboljšega obrambnega igralca.

Ko so Volkovi v tretji četrtini vmes zaostanek stopili na -2, je Jokić podal za štiri zaporedne koše. Srečanje je končal s 40 točkami, zbral še 13 asistenc in sedem skokov. Ob tem ni izgubil nobene žoge. Aaron Gordon je dodal 18 točk in deset skokov, Jamal Murray in Kentavious Caldwell-Pope pa po 16 točk. "Hitro so nas odpisali, a ti fantje so pred letom dni osvojili naslov. V finalu smo šli v Miami in zmagali dvakrat zapored. Ta ekipa je vedno znova na preizkušnji, a smo vsakič našli način, kako rešiti vse, kar nam je bilo naloženo," je dejal trener Denverja Michael Malone.

Jokić po prejemu nagrade MVP vodil Denver do zmage

"Delal je vse. Zabavno ga je bilo gledati," je Malone dodal o Jokiću, ki je z bleščečo predstavo navdušil tudi prvega zvezdnika Minnesote, Anthonyja Edwardsa: "Lahko sem se samo smejal. To je bilo vse, kar sem lahko naredil. Ne morem biti jezen. Preprosto je dober. Že po prvi in drugi tekmi, ki smo ju dobili, sem rekel, da je on MVP. Najboljši igralec v ligi. To je dokazal na zadnjih treh tekmah. Res je odigral izjemno."

Minnesota je prvič v sezono izgubila trikrat zapored. V noči na petek po slovenskem času bo v Target Centru skušala podaljšati sezono in izsiliti sedmo tekmo, ki bo v Denverju. Karl-Anthony Towns je bil s 23 točkami najbolj razpoložen pri gostih. Gobert je prispeval 18 točk, dobro pa so Nuggetsi ustavili Edwardsa, ki jih je dal prav toliko, a ob metu 5/15. Predtem je v seriji njegovo povprečje znašalo 33,3 točke. Minnesoti se je poznala odsotnost organizatorja igre Mika Conleyja, ki ga je v prvi peterki zamenjal Nickeil Alexander-Walker. Ta je tekmo končal s 14 točkami.

Jalen Brunson je najboljši strelec letošnje končnice. Foto: Reuters

New York je le še zmago oddaljen od prve uvrstitve v konferenčni finale po letu 2000. Po dveh porazih v Indianapolisu so Knicksi, potem ko so jih Pacersi na četrti tekmi serije popolnoma nadigrali že v uvodni četrtini, v Madison Square Gardnu našli odgovor. Znova je blestel Jalen Brunson, ki je prispeval 44 točk. Še petič v letošnji končnici jih je 27-letni branilec dosegel vsaj 40. Prvo zaključno žogo za napredovanje bodo imeli v Gainbridge Fieldhousu v petek. Dodaten prosti dan med tekmama bo zaradi domačega debija novinke v Ligi WNBA Caitlin Clark, ki je že zdaj zvezdnica moštva Indiana Fever. Morebitna sedma tekma serije bo v nedeljo v MSG-ju.

"Še vedno potrebujemo eno zmago, zato velikega veselja še ne sme biti. Moramo se zavedati, kaj moramo narediti in ostati osredotočeni na nalogo, ki je pred nami. Če se preveč sprostiš, te lahko hitro kaznuje. Moramo biti dobro pripravljeni," je dejal domači trener Tom Thibodeau, Brunson pa je dodal: "Ne glede na situacijo imamo vsi v ekipi enako miselnost. Vsi se zavedamo, za kaj igramo. Kaj je v igri. Vemo, kaj moramo narediti in našli bomo način, da nam uspe."

Po dveh zadržanih predstavah v gosteh je nekdanji košarkar Dallasa znova igral odlično z zanj značilnimi potezami. 28 točk je dal v prvem polčasu, kar je rekord Knicksov v končnici, v zadnji četrtini pa je dosegel sedem zaporednih točk, po katerih so gostitelji osem minut pred koncem povedli za 20. Z 18 točkami se je s klopi izkazal Alec Burks, Josh Hart je 18 točkam dodal še 11 skokov, Isaiah Hartenstein pa je ujel kar 17 odbitih žog. 12 jih je bilo v napadu. Knicksi so skok dobili s 53:29, imeli so kar 20 napadalnih skokov, iz t. i. drugih napadov pa so vpisali 26 točk.

“Skok in izgubljene žoge so nas drago stali. 20 napadalnih skokov je ogromno. Tekmeci so imeli 29 metov več. Vsi smo odgovorni za to. Zelo neprijetna in težka lekcija,“ je bil razočaran trener Indiane Rick Carlisle, ki je kot košarkar v 80. letih eno sezono igral za Knickse. Pascal Siakam je bil z 22 točkami najboljši gostujoči košarkar. Tyrese Haliburton, ki je predtem na treh tekmah v povprečju dajal skoraj 30 točk, jih je tokrat le 13.