Rafael Nadal je še drugič letos ugnal Daniila Medvedjeva. Ob prvi zmagi si je zagotovil 21. naslov za grand slam, ob drugi finale v Acapulcu. Foto: Reuters
Majorčan se bo v finalu Acapulca pomeril z Britancem Cameronom Norriejem, ki je v polfinalu strl odpor Grka Stefanosa Cicipasa. Foto: Reuters

Ta je imel tokrat precej lažje delo kot v Melbournu, ko je moral za zmago nadoknaditi zaostanek dveh nizov. Že v uvodni igri je moral Rus ubraniti nekaj priložnosti za brejk, začetni udarec je izgubil v 4. igri, kar je bilo dovolj, da je Nadal prvi niz dobil s 6:3.

V drugem nizu je nova številka ena svetovnega tenisa zaigral precej bolje, čeprav je izgubil že uvodno igro. Nadal je imel polne roke dela, v le dveh igrah na svoj udarec je moral ubraniti kar 11 priložnosti za brejk, pošteno se je moral potruditi, da je preprečil morebitno vrnitev tekmeca.

Pod pritiskom je igral odlično, po nevsiljeni napaki Rusa v 9. igri, ko je izgubil točko po slabem bekhendu, je Nadal dobil dvoboj, ki je trajal uro in 18 minut. V finalu se bo za turnirsko zmago pomeril z britanskim izzivalcem Cameronom Norriejem, ki je v polfinalu s 6:4 in 6:4 ugnal Stefanosa Cicipasa.