Nogometaši na blatni zelenici. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden

Ljubljančani, trenutno tretjeuvrščeni prvoligaš, so bili v vlogi favorita, toda za napredovanje v naslednji krog Pokala Pivovarne Union so se morali namučiti. Drugoligaš Brinje Grosuplje (v 2. SNL trenutno zaseda sedmo mesto) se je na domači blatni zelenici uspešno branil vse do konca rednega dela, pri streljanju 11-metrovk pa so bili Ljubljančani boljši.

Igrati se praktično ni dalo. Žoga je bila zaradi povsem uničene površine več v zraku kot na tleh, ampak vedno pravim, da se je v življenju potrebno prilagoditi. Fantje so se. Tekmo moramo čim prej pozabiti in iti naprej. Misli usmerjamo na prvenstvo.

Zoran Zeljković o zahtevnih pogojih za igro

Matko in Perger nista bila natančna z 11-m
Za zmaje so zadeli Pedro Lucas, Mateo Karamatić, Mustafa Nukić in Saar Fadida. V tretji seriji je vratar Grosupeljčanov Urban Trobec ubranil strel Davidu Sualeheju.

Pri Brinju iz Grosuplja sta bila z enajstih metrov natančna Lan Piskule in Marko Brkić, zgrešila pa sta Matevž Matko in Jure Perger.

Sorodna novica Jakupović napolnil mrežo četrtoligaša Jurovskega Dola

Neučinkoviti zmaji v prvem polčasu
Olimpija je bila v prvem polčasu podjetnejša, a mreže ji ni uspelo zatresti. Diogo Pinto je v 5. minuti streljal od daleč, mladi vratar Grosuplja Urban Trobec se je izkazal z obrambo. Ivan Posavec je pet minut pozneje meril z vrha kazenskega prostora, žoga je šla levo mimo vrat. V 15. minuti je Mateo Karamatič poslal dolgo podajo v kazenski prostor, tam je bil Mustafa Nukić, ki pa je z glavo meril mimo gola. V 42. minuti je Posavec uspešno preigraval, podal je pred vrata, toda njegovi soigralci niso bili na pravem mestu, da bi zapretili s strelom od blizu.

V 39. minuti so nogometaši Brinja poželi aplavz, ko je z roba kazenskega prostora meril Marcel Kene, žoga je švignila mimo gola.

Trobec se je večkrat izkazal
V 52. minuti je v skupinski akciji Olimpije Posavec močno streljal z roba kazenskega prostora, odlično je branil Trobec. Olimpija je v 58. minuti zahtevala 11-metrovko, saj naj bi eden izmed nogometašev Brinja Grosuplja igral z roko, a sodnik ni pokazal na belo piko.

V 60. minuti so nevarno zapretili Grosupeljčani. Po podaji iz kota je Matevž Matko streljal od blizu z glavo, njegov poskus je končal nad golom.

Raul Florucz je v 63. minuti z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, a na pravem mestu je bil znova Trobec. Grosupeljčani so postajali vse samozavestnejši, Olimpija pa je imela vse manj priložnosti.

V 80. minuti so bili zmaji blizu odrešilnega avtogola Grosupeljčanov. V 84. minuti je Saar Fadida streljal z okoli 20 m, toda strel ni bil dovolj natančen. V 90. minuti je Pedro Lucas streljal z glavo, toda žoga je končala v naročju Trobca.

Nobeni izmed ekip ni uspelo zadeti v rednem delu, pri izvajanju 11-metrovk pa so bili uspešnejši zmaji.

Bajde trikrat v polno
Celjani so povedli v 2. minuti. Z leve strani je na oddaljeno vratnico podal Klemen Nemanič, Gregor Bajde pa je z glavo matiral vratarja Krškega. Krško je ekspresno izenačilo – v 4. minuti je Žiga Ribič sprejel dolgo podajo, streljal je z okoli 20 m in premagal Metoda Jurharja, ki mu je spodrsnilo. Celjani so znova povedli v 34. minuti, ko je Bajde z vrha kazenskega prostora natančno meril v desni spodnji kot. Bajde je tretji gol dosegel v 61. minuti – izkoristil je napako nasprotne obrambe, prišel je do žoge in streljal z 11-m – za povišanje vodstva Celjanov (1:3). Končni izid je v 93. minuti postavil David Zec, ki je za Celje zanesljivo izvedel 11-metrovko (sodnik je najstrožjo kazen dosodil, potem ko je nogometaš Krškega v kazenskem prostoru na tla spravil nogometaša Celja).

V nedeljo se bodo Celjani v državnem prvenstvu pomerili z Olimpijo.