Tampa Bay je s 6:4 premagal Carolino, v zmagah je zdaj 3:1. Foto: AP

Branilci naslova (v zmagah vodijo s 3:1) so po golu Jaccoba Slavina po dobri polovici tekme zaostajali z 2:4, nato pa poskrbeli za preobrat. Tri zadetke so dosegli v zadnjih petih minutah in 22 sekundah druge četrtine: Stamkos in Kučerov sta bila uspešna z igralcem več, vratarja Petra Mrazka pa je premagal tudi Tyler Johnson.

Tampa je na zadnjih dveh tekmah ob "power playu" zadela petkrat.

Nikita Kučerov in Steven Stamkos sta prispevala po dva gola in podajo. Foto: Reuters

New York je bil s 4:1 boljši od Bostona, s čimer je serijo izenačil na 2:2. David Krejči je Boston v 24. minuti ob igralcu več popeljal v vodstvo, nato pa so zadevali samo še domači. Mathew Barzal je v 54. minuti poskrbel za vodstvo z 2:1. Zadnja dva gola so Newyorčani ob koncu tekme poslali v nebranjena vrata, najprej je zadel Casey Cizikas, tri sekunde pred koncem pa še Jean-Gabriel Pageau.

VZHOD, finale, četrta tekma:
NY ISLANDERS (4) - BOSTON (3) (izid v zmagah 2:2)
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Palmieri 27., Barzal 54., Cizikas 59., Pageau 60.; Krejči 24.
Obrambe: Varlamov 28; Rask 30.

CENTER, finale, četrta tekma:
TAMPA BAY (3) - CAROLINA (1) (3:1)
6:4 (1:0, 4:1, 1:0)
Point 15., Stamkos 30., 40., Kučerov 35., 47., Johnson 38.; Teravainen 25., Fast 26., Hamilton 31., Slavin 33. Obrambe: Vasilevski 21; Mrazek 20.
Obrambe: Vasilevski 21; Mrazek 20.