Zoran Dragić je bil z 22 točkami prvi strelec Cedevite Olimpije. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Še nobeni ekipi v zgodovini Lige ABA ni uspelo v uvodni četrtini doseči toliko točk. Beograjčani so za eno točko zgrešili absolutni rekord četrtine, ki ga s 43 točkami drži Cibona. Zagrebčani so to številko dosegli januarja leta 2007 v tretji četrtini proti Bosni.

Zaostanek 20 točk Ljubljančanom ni vzel volje. Razpoloženi Zoran Dragić je v drugi četrtini poskrbel, da se je razlika stopila na deset točk. Sredi tretje četrtine je po dveh zaporednih trojkah Saškova zaostanek znašal le še šest točk. Zmaji so imeli nekaj napadov za popoln priključek, ki pa jih niso unovčili.

Partizan je v zadnjem delu spet pobegnil na dvomestno prednost, vendar je Olimpija vnovič odgovorila. Pet minut pred koncem je bil zaostanek le še štiri točke. Takrat je na sceno stopil Partizanov najboljši košarkar Kevin Punter, tri minute pred koncem je trojko za 101:92 zadel še Bruno Caboclo. Dobri dve minuti pred zadnjo sireno je Jaka Blažič znižal na 102:97, minuto in pol pred koncem na minus tri.

40 sekund pred koncem je Partizanu ostala do konca napada le še sekunda. Napaka v obrambi je omogočila Caboclu, da poviša prednost na 104:99.

Zoran Martić je čestital Željku Obradoviću. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

S trojko Stewarta so Ljubljančani prišli le še na dve točki zaostanka. Na nasprotni strani je Caboclo 22 sekund pred koncem zadel oba prosta meta za 106:102. V končnici so bili bolj zbrani gostitelji.

Martić: Tekmo smo odprli preveč plašno in premehko
Zaslužena zmaga Partizana. Tekmo smo v prvi četrtini odprli preveč plašno in premehko. Naši tekmeci so izredna 'šuterska' ekipa in našo igro so kaznovali. Zadevali so praktično vse, kar so vrgli proti košu, a predvsem po naši zaslugi, saj smo igrali preveč mehko. Ko smo zaigrali bolj čvrsto, smo se vrnili v igro. En napad je odločal o tem, da bi lahko tekmo dokončno obrnili, a za zadnjih 25 minut tekme, fantom ne morem nič očitati,” je poudaril trener Olimpije Zoran Martić.

Zoran Dragić je dodal: “Prvo četrtino smo odigrali zelo slabo, naši tekmeci pa so si priigrali 20 točk prednosti. V drugi in tretji četrtini smo igrali agresivno in se približali, v zaključku srečanja pa smo bili povsem blizu. Žal na koncu to, kar smo prikazali, ni bilo dovolj za zmago, pred nami pa so tri zelo pomembne tekme.”

Partizan v napeti končnici strl Cedevito Olimpijo

Krki ni uspelo presenetiti Mege

Sorodna novica Prihodnjo sezono precej višji proračun Cedevite Olimpije

Krka je v Novem mestu izgubila proti Megi z 91:106. V prvem polčasu so bili Novomeščani povsem enakovredni tekmeci. Prvi del so dobili za dve točki s trojko Leona Stergarja ob koncu, v drugem pa s trojko Marka Radovanovića tudi še vodili, a je potem Mega z delnim izidom 8:3 prišla do minimalnega vodstva.

Tudi večji del tretje četrtine si Mega še ni priigrala večje prednosti. Novomeščani so tekmece morali loviti, a so jih nekajkrat še ujeli in izenačili (58:58, 69:69), toda v zadnji minuti je gostujoča ekipa prvič prišla do obilnejšega naskoka (79:71).

Gostje so delo nadaljevali še v zadnji četrtini in z delnim izidom 19:6 prišli do neulovljive prednosti. Dve minuti pred koncem so tudi presegli stotico in nato rutinsko pripeljali dvoboj do zanesljive zmage.