Na razstavi sodeluje 26 umetnikov in umetnic iz šestih držav, pri razstavi pa kot umetniški svetovalec in avtor besedila v katalogu sodeluje tudi kustos Umetnostne galerije Maribor (UGM) Jure Kirbiš.

Razstava z naslovom Embrace Emphaty: Exploring the Spectrum of Understanding (Zajemite empatijo: raziskovanje spektra razumevanja) je nastala v okviru evropskega projekta Empact, katerega partner je tudi UGM. "Projekt pristopa do izzivov podnebne krize z vidika sočutja in raziskuje nove oblike razumevanja vprašanja trajnosti v svetu umetniške ustvarjalnosti," so sporočili iz UGM-a.

"Dvoje vzajemno povezanih stebrov so temelji projekta: (i) vzpostavitev razmer za umetnike, da s trajnostnimi praksami ustvarjajo tovrstno umetnost, ki spodbuja sočutni odziv do nečloveških bitij in narave ter tako učinkovito vključujejo trajnostne metode v svojo umetniško produkcijo; (ii) potreba, da umetniki in drugi delavci v kulturi tudi sami postanejo hkrati rahločutni in trdoživi posamezniki, ki so opolnomočeni za soočenje z družbeno in ekonomsko krizo po pandemiji," so dodali.

Vodilni partner projekta je Ciprska tehnološka univerza (CUT). Razstavo, ki bo v muzeju Vorres na ogled do sredine maja, je kurirala Olga Danilopulu. Slovenski umetnici Ana Pečar in Kaja Rakušček, ki sodelujeta na razstavi, sta se lani v okviru projekta Empact udeležili rezidenčnega programa v dolini Taleggio v Italiji.