Izjemen je bil kapetan Partizana Kevin Punter, ki je iz igre metal 11/17. Foto: Partizan Mozzart Bet/Emilija Jovanović

Po desetih letih je Partizan znova najboljši na Jadranu, osvojil pa je prvo lovoriko po vrnitvi Željka Obradovića na vročo črno-belo klop. Znova se je potrdilo, kako pomembna je bila prednost domačega terena. Četrtič zapored je o prvaku odločala peta tema, v vseh teh štirih finalih pa je prav na vseh obračunih slavila domača zasedba.

Punter blestel z 32 točkami

V Štark Areni je padel nov rekord Lige ABA po obisku, rekord finalnih tekem pa je z 32 točkami postavil tudi Kevin Punter, ki je bil izbran za MVP-ja finala. Poleg domačega kapetana sta v prvem polčasu Zvezdin koš polnila tudi Zach LeDay in James Nunnally, Partizan pa je nemudoma prevzel pobudo in si že v prvi četrtini priboril dvomestno prednost. 6/8 je izza črte metal v prvih desetih minutah.

Tudi v nadaljevanju ni popuščal in višal razliko. Rdeče-beli so na četrti tekmi navdušili z agresivno obrambo, proti kateri se parni valjak ni znašel, tokrat pa je bil napad Obradovićeve vrste v prvem polčasu izjemen. Ob odmoru si je priigrala tako 20 točk naskoka, po trojki Punterja na začetku tretje četrtine pa je razlika znašala 21.

Zvezda prišla na -4

Toda počasi je nato Zvezda začela topiti zaostanek. Razigral se je Benjamin Bentil, pod košem je bil učinkovit Hassan Martin, svoje pa je dodal še Nemanja Nedović. Gostje so v tretji četrtini dosegli celo 34 točk in se približali na -7. Trojko je ob sireni prek roke Uroša Trifunovića zadel Facundo Campazzo. Štiri napade je Partizan zapravil z izgubljenimi žogami, potem je s trojko prve točke na tekmi dosegel Luca Vildoza, v naslednjem napadu pa je Nedović, ko je do konca ostalo še šest minut, približal na 79:75.

Zvezda je imela priložnost, da pride še bližje, toda Filip Petrušev je bil izza črte nenatančen, potem pa je nalet gostov prekinil Nunnally. Sledili so koši LeDaya, Danteja Exuma in Punterja, ki je tri minute in pol pred koncem povišal na +10. Zatem je zablestel Mathias Lessort z izjemno blokado Bentilu, potem pa je še zadel za 89:77 in dokončno odločil finale.

15 točk je dodal LeDay, 12 Nunnally, po deset pa Exum in Lessort. Ognjen Dobrić je bil z 18 prvi strelec Zvezde, 15 jih je dodal Bentil, 12 Nedović, deset pa Campazzo.