Slavje nogometašev Reala z navijači. Foto: Reuters

Varovanci Carla Ancelottija so svoje delo opravili že popoldne in z zadetki Brahima Diaza, Juda Bellinghama in Joseluja brez večjih težav odpravili Cadiz, ki se bori za obstanek. Pri prvem golu je podal Luka Modrić, ki je z 38 leti in 238 dnevi postal najstarejši nogometaš v zgodovini Reala na zelenici. Pred tem je bil rekorder Ferenc Puškaš.

36. lovorika za Real

Branilka naslova Barcelona bi imela še teoretične možnosti za ponovitev lanskega leta, če bi v večerni tekmi premagala Girono. Katalonci so bili po zadetkih Christensena v 3. in Lewandowskega iz 11-m v 45. minuti na dobri poti do zmage, a je v drugem polčasu sledil preobrat.

Girona, najprijetnejše presenečenje sezone, je v drugem delu zabila tri gole in prišla do zmage, s katero si je zagotovila nastop v Ligi prvakov naslednjo sezono. Girona je tudi preskočila Barcelono na lestvici in je zdaj na drugem mestu.

Real Madrid je osvojil 36. lovoriko v domačem prvenstvu in se po številu naslovov v elitnih ligah izenačil z Juventusom. Bayern ima 33. naslovov nemškega prvaka

Pomembno zmago v boju za prva štiri mesta v La ligi, ki vodijo v Ligo prvakov, je zabeležil Atletico Madrid. Na Mallorci je zmagal 1:0, kar pomeni, da ima pred petouvrščenim Bilbaom še naprej šest točk prednosti. Edini zadetek na tekmi je zabil Rodrigo Riquelme v 5. minuti.

34. krog:

GETAFE – ATHLETIC BILBAO 0:2 (0:1)
I. Williams 27., 51.
RK: Yeray 58., Paredes 79./oba Bilbao Greenwood (Getafe) je v 88. minuti zapravil 11-m.

REAL SOCIEDAD – LAS PALMAS 2:0 (2:0)