Colorado igra vse bolje in bolje. Foto: Reuters

Gostom s Floride je zmago v 53. minuti zagotovil Barclay Goodrow. Pred tem je Tampa povedla z igralcem več na ledu v 9. minuti, ko je zadel Brayden Point. Gostitelji so izenačili v 32. minuti, ko so prav tako izkoristili številčno prednost na ledeni ploskvi.

Med ključnimi igralci Tampe pa je bil tudi vratar Andrej Vasiljevski, ki je zbral kar 37 obramb.

V Denverju je Kolorado v drugi tretjini vodil že s 5:0 in nato je ritem na ledu nekoliko popustil. Nathan Mackinnon in Gabriel Landskog sta dosegla po dva gola in podajo, Cale Makar je ob golu vpisal tri podaje. O premoči gostiteljev priča tudi razmerje strelov na gol ‒ 37:25.

Igralci Colorada so že na četrti zaporedni tekmi končnice dosegli pet golov ali več, kar jim v zgodovini kluba pred tem še ni uspelo.