To obdobje je zgodba o zraku, svobodnem dihanju, kolesarjenju, samonadzoru, potrpežljivosti, vztrajnosti, uporu, samozaupanju, pogumu, brezmejni ustvarjalnosti in še čem ... Zagotovo je to tudi zgodba o ljudeh, ki so avtorja vabili in prepričevali, naj ustvari in prijavi plakate na teme, ki so jih razpisali. Teme so bile zelo različne – glasba, vojna, ekologija, film, urbana problematika, metaverse in še mnoge druge.

23 plakatov, izbranih za razstavo Posters vs. Covid, je bilo vključenih v skupinske razstave, bili so del bienalov plakata ter razstavljeni v galerijah in muzejih v številnih državah, med njimi v Argentini, na Cipru, v Egiptu, Indoneziji, Iraku, na Japonskem, v Južni Koreji, na Kitajskem, v Kolumbiji, Mehiki, Peruju, Rusiji, na Poljskem, Slovaškem, v Srbiji, Združenih arabskih emiratih in ZDA.

Skupaj so prvič razstavljeni na pričujoči razstavi v Ljubljani. Nekateri od njih so dobili tudi ugledne mednarodne nagrade in so bili objavljeni v pomembnih mednarodnih knjigah s področja vizualnih komunikacij. Večina plakatov je nastala v času pandemije covida-19, manjše število pa po njej, še piše v sporočilu za javnost.

Eduard Čehovin je profesor na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje. Diplomiral na Univerzi za umetnost v Beogradu, Fakulteti uporabnih umetnosti na oddelku za grafično oblikovanje, grafično komuniciranje in tipografije. Eno leto je študiral v ZDA, na Univerzi Buffalo v Buffalu in na Parsons School of Design v New Yorku. Prejel je več strokovnih nagrad, razstavljal je na samostojnih in skupinskih razstavah v Sloveniji in po svetu, piše na spletni strani ALUO.

Razstava v Galeriji Kresija bo na ogled do 23. januarja 2024.