Darwin Nunez je zadel dvakrat. Foto: Reuters

Liverpool je povedel v 6. minuti, ko je 11-metrovko zadel Alexis Mac Allister. Sodnik je najstrožjo kazen dosodil, ker je Asger Sorensen znotraj kazenskega prostora na podrl Maca Allisterja.

V 25. minuti je vodstvo povišal Darwin Nunez – z 20 m je poslal natančen strel po sredini gola. Nunez je vratarja Sparte premagal tudi ob izteku prvega polčasa z diagonalnim strelom znotraj kazenskega prostora.

Ob začetku drugega polčasa je Liverpool znova zadel, a tokrat je Conor Bradley nesrečno žogo poslal v lastno mrežo.

V 53. minuti je za Liverpool zadel še Luis Diaz. Mrežo Sparta Prage je zatresel tudi Mohamed Salah, toda sodnik je po pregledu VAR-a gol zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

Dominik Szoboszlai je v 94. minuti kaznoval napako češke obrambe, streljal je in zadel za končnih 1:5.

Gostoval je tudi Bayer Leverkusen, ki je v izvrstni formi v Bundesligi, kjer vodi, v gosteh pri Qarabagu je po prvem polčasu zaostajal z 0:2, v drugem pa izenačil na 2:2.

David Doudera je zadel gol za izenačenje proti Milanu. Foto: Reuters

Milan je premagal Slavio Prago s 4:2. Čehi so v 26. minuti ostali brez enega igralca zaradi rdečega kartona. Milan je izkoristil premoč, v 34. minuti je Olivier Giroud po podaji Rafaela Leaa natančno meril v spodnji desni kot. Slavia je hitro izenačila – David Doudera je prišel do odbitka na vrhu kazenskega prostora, streljal je "iz prve", žoga pa se je od leve vratnice odbila v mrežo. V 44. minuti je Tijjani Reijnders s strelom z 18 m znova povedel Milan v vodstvo (2:1), ta je proslavljal nov gol zelo hitro – akcija se je znova začela s podajo iz kota, Ruben Loftus-Cheek pa je z glavo matiral vratarja češke ekipe.

Ivan Schranz je v 65. minuti prišel do odbitka, streljal je od blizu in znižal zaostanek (3:2).

Rafael Leao je v 85. minuti po samostojnem prodoru streljal, žogo pa je v mrežo preusmeril Christian Pulišić (4:2).

OSMINA FINALA, prve tekme

SPORTING LIZBONA – ATALANTA 1:1 (1:1)
Paulinho 17.; Scamacca 39.

ROMA – BRIGHTON 4:0 (2:0)
Dybala 13., Lukaku 43., Mancini 64., Cristante 68.

QARABAG – BAYER LEVERKUSEN 2:2 (2:0)
Benzia 26., Juninho 45.+2; Wirtz 70., Schick 92.

SPARTA PRAGA – LIVERPOOL 1:5 (0:3)
Bradley 46./ag; Mac Allister 6./11-m, Nunez 25., 45.+3, Diaz 53., Szoboszlai 94.

MILANSLAVIA PRAGA 4:2 (3:1)
Giroud 34., Reijnders 44., Loftus-Cheek 45.+1, Pulišić 85.; Doudera 36., Schranz 65.
RK: Diouf 26./Slavia Praga

BENFICA – RANGERS 2:2 (1:1)
Di Maria 45.+1/11-m, Goldson 67./ag; Lawrence 7., Sterling 45.+5

FREIBURG – WEST HAM 1:0 (0:0)
Gregoritsch 81.

MARSEILLE – VILLARREAL 4:0 (3:0)
Veretout 23., Mosquera 28./ag, Aubameyang 42./11-m, 59.
RK: Moreno 62./Villarreal

Povratne tekme bodo 14. marca.

Visok poraz Sturma proti Lillu
Nogometaši graškega Sturma so na prvi tekmi osmine finala Konferenčne lige visoko izgubili proti Lillu (0:3).

Edon Zhegrova je postavil končni izid na tekmi Sturm Gradec – Lille. Foto: Reuters

Sturm, pri katerem sta od začetka igrala tudi Slovenca Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat (ta je igral do 77. minute, Gorenc Stanković pa celotno tekmo), je proti Lillu izgubil predvsem zaradi izvrstnega napadalca francoske zasedbe Jonathana Davida. Ta je prvi gol dosegel v 28., drugega pa v 51. minuti, le malce pozneje je Kanadčan zapravil še priložnost za "hat-trick".

Avstrijci so zatem zadeli okvir vrat, Francozi pa so praktično potrdili pot v četrtfinale v 71. minuti, ko je za izjemen zadetek poskrbel Edon Zhegrova, potem ko je zadel z velike razdalje z desne strani, žogo je poslal v zgornji kot čez domačega vratarja.