Foto: BoBo/Žiga Živulović ml.
Foto: BoBo/Žiga Živulović ml.

Predstavniki iniciative Glas upokojencev in Inštituta 1. oktober se bodo tako sešli s predstavniki državnega sveta. Če državni svet ne bo vložil omenjenega zakonskega predloga, Rupar zatrjuje, da so zakon pripravljeni vložiti trije poslanci, in sicer "dva iz opozicijske stranke in en poslanec iz vladne stranke". Njihovih imen Rupar ni razkril.

Za prihodnji teden pa je napovedal tudi vložitev kazenske ovadbe zoper predsednika vlade Roberta Goloba, ki trenutno opravlja tudi funkcijo ministra za zdravje. Rupar Golobu očita zanemarjanje reševanja razmer v zdravstvu in dajanje "obljube na obljubo", o zdravstveni reformi pa ni "ne duha ne sluha".

V kazenski ovadbi je Rupar napovedal sklicevanje na 258. člen kazenskega zakonika, ki določa, da se z denarno kaznijo ali zaporom do treh let kaznuje uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zavestno krši zakone ali druge predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane kršitev oziroma večja škoda.

V iniciativi Glas upokojencev in Inštitutu 1. oktober napovedujejo nadaljevanje boja za višje pokojnine. Na prihodnjem shodu sredi oktobra pa bodo odločali tudi o ustanovitvi stranke Glas upokojencev. Kot je Rupar še navedel, pospešeno ustanavljajo odbore, trenutno imajo 16 regijskih in 36 občinskih odborov.

Na vprašanje o številu članov pa je Rupar odvrnil: "Več kot Levica, zelo približno smo nekje pri NSi-ju." O možnosti sodelovanja pa so se pogovarjali tudi z DeSUS-om. "Tisti, ki pravite, da ne bomo uspeli, se motite. Če ne bomo uspeli s to vlado, bomo kmalu uspeli z drugo," je še zatrdil Rupar.